İzleyiciler

2 Ekim 2015 Cuma

Ev yapımı Bebek bisküvisi ve Bebek nutellasıBebekli evin çilesi günün 24 saat olmasıymış. Yetmiyor, gün yetmiyorrrr. Tuna doğalı nerdeyse 8 ay oldu kesintisiz beş saat uyudun mu derseniz tabiki hayııııır derim :) şimdi bir de işe başladım huuuuhuuu yemek yerken oturduğumu yada Tuna yüzümü kulağımı mıncırsın diye yere uzandığını dinlenmeden sayıyorum. Değil ki blog.. Vay geçen yıl ki bu zamanlar da yaptıklarıma, zamanıma vayyyy...

Uzun bir iç döküşten sonra gelelim ek gıdaya geçmiş bebekli evin demirbaşlarına, bir et suyu iki Bebek bisküvisi. Yapmayana " ayyyyy sen Nasıl annesin, utanmaz kadın bebeeene bi ev yapımı organik bisküvi yapamıyor musun tüüüüü!!" diyorlarmışşş. Demesinler diye yaptık :) şaka tabiki ev yapımı uzman yardımcısı olarak bu işe de kendi yorumumu katmadan gelemezdim diğmi?

Malzemeler:
İki çay bardağı tam buğday unu
Bir çay bardağından azıcık az pirinç unu.          
Yarım çay bardağı irmik
Tariflerde tereyağ yazıyor ama bende yoktu bu sebeple azıcık susam yağı biraz da fındık yağı koydum
Kıvam verecek kadar yoğurt.
Bir meyve püresi yada Bebek nutellası ( tarifini yazıyı sabredip sonuna kadar okuyanlar alabilir. Aylar geçmiş aradan yazmışım mı o kadar :))


Hepsini yoğurup pişiriyoruz. Hafif ekmekle kurabiye arası bişey oluyor. Tam bisküvi gibi değil yani. Bebekler kemirsin, anneler neşelensin :)Gelelim Bebek nutellasına. Çok bomba. Bir avuç kuru incir, birkaç kuru kayısı, hurma ve yabanmersinini az suyla haşlayıp blendırdan geçiriyoruz. İçine fındık badem ve cevizde konulabilir. Tuna tarafından onay aldı.
 Herkese dinlenmiş, sırtı ağrısız, gözlerinin altı torbasız ve saçları biçimli günler dilerim :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pages - Menu

Popular Posts

Hakkımda

Fotoğrafım
Merhaba, ben meride. Küçük bir kasabada öğretmenim. Çekirdek ailemle beraber, sobalı evimizde yaşayıp gidiyoruz. Güzel olan her şeyi seviyorum. Dekorasyon, el işi, yemekler, güneşli havalar, deniz kabukları, güzel banyolar, siyah beyaz fotoğraflar, yaşanmışlığı olan bir kenarda unutulmuş eşyalar... buyum işte ben :) Güzel paylaşımlarda buluşalım! :)

Blogger news