İzleyiciler

26 Aralık 2015 Cumartesi

Balkabaklı kek- bebeklerde abur cubur yiyebilir


 İştahsız Bebek meğer ne zormuş.. Bu zamana kadar ne versek yiyen Tuna diş maceralarına atılalı beri sanki oruç tutuyor. Yesin diye yapmadığımız şaklabanlık kalmadı. Aaaa olur mu hiç öyle şey hanııııım, bırak aç kalsın bak Nasıl da yer diyenleri duyar gibiyim. Bende bıraktım evet ama ulaşabileceği yerlere yiyecek koyarak :) bebeklerinde canı arada sırada abur cubur çekebilir. Bunun için Bebek keki yaptım bende. İlla Bebek yiyecek diye bi kaide yok elbette, diyet yapan anneler de yiyebilir.
Malzemeler:
Bir yumurta
Bir su bardağı haşlanıp püre yapılmış balkabağı
Bir yemek kaşığı tahin
Kabak çekirdeği badem ceviz tozu
Bir yemek kaşığı Ruşeym
İki yemek kaşığı yulaf
Biraz pekmez. Pekmez ısıtılınca kanserojen madde yapıyor diyenler olabilir. Onlarda kek piştikten sonra üstüne dökebilir. Tuna pekmez sevmediği için ben içine koydum.
Aldığı kadar un
Yarım paket kabartma tozu
Hepsini çırpıp minik muffin kalıplarına döküp pişiriyoruz. Sonra da bücürlerin görüp ulaşabileceği yerlere bırakıyoruz. Elbette yere dökülen kırıntıları göze alıyoruz. Amaaaan yesin de ben süpürürüm diyenleri de duyuyorum :) evet bebekler sağlıklı ve Mutlu olsun o bize yeter..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pages - Menu

Popular Posts

Hakkımda

Fotoğrafım
Merhaba, ben meride. Küçük bir kasabada öğretmenim. Çekirdek ailemle beraber, sobalı evimizde yaşayıp gidiyoruz. Güzel olan her şeyi seviyorum. Dekorasyon, el işi, yemekler, güneşli havalar, deniz kabukları, güzel banyolar, siyah beyaz fotoğraflar, yaşanmışlığı olan bir kenarda unutulmuş eşyalar... buyum işte ben :) Güzel paylaşımlarda buluşalım! :)

Blogger news