İzleyiciler

22 Şubat 2014 Cumartesi

annem fotografci oldu !
annem ben üniversiteyi kazanıp memleketten ayrıldığımda çok üzülmüştü. bana söylemedi ama pek ağlanıp sızlanmış arkamdan.. nasıl üzülmesin, hep beraber vakit geçirdik anneciğimle. arkadaş gibiydik. taa o zamanlardan yemek yapma, dikiş dikme, ıvır zıvır işlerle ilgilenirdim. beraber yemek programı izler akşama beraberce o yemeği yapardık babama. o zamanlar iş eğitim dersimiz vardı.örgü örmem gerekiyordu. annem başlardı bana örgüyü, ben 40 başladıysa ipleri kaçıra kaçıra 20 ye indirirdim, hemen yetişirdi imdadıma. sökerdi örerdi baştan ben de ödev diye götürürdüm okula :)

velhasıl işte bu güzel zamanlardan sonra gidince ben üzüldü. ama kardeşim vardı o zamanlar yanında. ben uzaklardayken onlar çarşı pazar gezdiler, kısır partileri yaptılar kendilerine. ohh.. kardeşim de kazanınca üniversiteyi işte annemin asıl yalnızlığı o zaman başladı. 


ne yapsam da bu boşluk hissi gitse diye düşünürken vurdu kendini kurslara. önce iğne oyası kursuna gitti. çeyizlerimizi tamamladı :)  sonra bi cesaret bilgisayar kursuna yazıldı. biz duyunca çok şaşırdık tabi. çünkü annemin en büyük zevklerinden biri, bilgisayardan fotoğraflara bakmaktır. bize açtırır, o sadece yön tuşlarına basarak gelmiş geçmiş tüm fotoğrafları ayrıntılarıyla inceler, arada bize de 'bak bak şurada şu varmış' diyerek görmediğimiz ince ayrıntıları bize de gösterirdi. işte biz de gidince fotoğraf bakamaz oldu, 'kendi işimi kendim yaparım' diyerek atıldı teknoloji dünyasına.. bizim bile bilmediğimiz bilgisayar terimleriyle kimi zaman zorlanarak, ama öğrencilik yıllarının disipliniyle defterler dolusu yazı yazarak, uygulamalar yaparak ( bu arada bilgisayara iki kez format atıldı :)  )   başarıyla bitirdi, belgesini aldı canım benim..


anneme dur durak yok elbette! bu sene de ver elini fotoğrafçılık kursu! kardeşim neredeyse profesyonel fotoğrafçı denebilir. kıytırık 8 mega-piksellik kameramızla bile öyle güzel fotoğraflar yakalar, öyle güzel kompozisyonlar oluşturur ki, kardeşim olduğu için onunla gurur duyuyorum. meğer bu yeteneğin mirasçısı annemmiş. 


http://www.karfot.com/


işte annem ve kurs ekibi. hepsi birbirinden başarılı fotoğraflar. yukarıda birkaç fotoğraf paylaştım. süper annemin çektiklerinden. annem bir tanedir. o hep mutlu olsun, o hep olsun bize hiiiiç birşey olmaz o zaman..

canım annem seni çok seviyorum.

1 yorum:

Pages - Menu

Popular Posts

Hakkımda

Fotoğrafım
Merhaba, ben meride. Küçük bir kasabada öğretmenim. Çekirdek ailemle beraber, sobalı evimizde yaşayıp gidiyoruz. Güzel olan her şeyi seviyorum. Dekorasyon, el işi, yemekler, güneşli havalar, deniz kabukları, güzel banyolar, siyah beyaz fotoğraflar, yaşanmışlığı olan bir kenarda unutulmuş eşyalar... buyum işte ben :) Güzel paylaşımlarda buluşalım! :)

Blogger news